Co Się Dzieje Z Trumną Podczas Kremacji?

Czy zostaniesz poddany kremacji w trumnie?

Tak. Zanim ciało zostanie umieszczone w trumnie, zakład pogrzebowy i technik kostnicy usuwają wszystko, co mogłoby powodować problemy podczas kremacji, takie jak zegarki lub rozruszniki serca (które mogą eksplodować w wyniku upału). Po wykonaniu tej czynności zwłoki umieszcza się w trumnie, trumna jest zamykana, a gdy nadejdzie czas, przenoszona trumna do krematorium na kremację.

 

Czy można poddać się kremacji bez trumny?

Jedynym twardym i szybkim prawem w Wielkiej Brytanii jest to, że ciało musi być publicznie zakryte. Zasadniczo trumny nie są prawnie wymagane do kremacji: wystarczy całun lub trumna.

W praktyce jednak zwykle trzeba być skremowanym w jakiejś trumnie, nawet jeśli jest wykonana z czegoś bardzo prostego, na przykład tektury lub wikliny. Ze względu na to, jak budowane są krematory, tak naprawdę nie da się łatwo manewrować ciałem wewnątrz nich w łatwy i bezpieczny sposób – musi ono znajdować się w pojemniku o solidnej, płaskiej podstawie. Niektóre krematoria chętnie korzystają z deski, inne wolą trumnę.

Czy wiedziałeś? Możesz umówić się na bezpośrednią kremację bez usługi w Beyond za jedyne 1,195 £. Cena obejmuje trumnę ekologiczną wykonaną z litego drewna pochodzącego z lasów z certyfikatem FSC, a także ręczną dostawę popiołu. Dowiedz się więcej o bezpośredniej kremacji tutaj.

 

Czy trumna podlega kremacji wraz z ciałem?

W krematoriach w Wielkiej Brytanii obowiązuje ścisły kodeks postępowania, który stanowi, że trumnę i jej zawartość należy włożyć do krematora dokładnie tak, jak ją otrzymano. Więc czy palą trumny podczas kremacji? Tak, zawsze – jak potwierdza ta relacja Strażnika z procesu kremacji i pochówku.

Czasami na zewnątrz trumny umieszcza się pokrowce wielokrotnego użytku, aby nadać jej wygląd podczas pogrzebu lub ceremonii przyjęcia. To może być przyczyna powstania mitu „trumien z recyklingu”. Pokrowce nie zostaną poddane kremacji, ale trumna jest zawsze umieszczana w krematorze wraz z ciałem.

 

Skąd wiesz, że to właściwa osoba?

Każdy pogrzeb lub ceremonia kremacji ma miejsce, w którym ciało zmarłej osoby zostaje popełnione, czyli jest zabierane do oddzielnego pomieszczenia. W tym miejscu inspektor sprawdza, czy tabliczka znamionowa na trumnie jest zgodna z nakazem kremacji. Po popełnieniu przestępstwa nic nie może zostać usunięte z trumny.

Po wykonaniu tej kontroli trudno jest pomylić rzeczy. W krematorze jest miejsce tylko na jedną trumnę naraz, a kremacja trwa od 90 minut do 3 godzin, w zależności od wzrostu i wieku osoby.

 

Co dzieje się z trumnami po kremacji?

Trumny są budowane tak, aby zostały całkowicie zniszczone podczas procesu kremacji. Do skremowania ciała potrzeba dużo ciepła – w rzeczywistości do tego stopnia, że ​​zwykle z trumny pośród popiołów na końcu pozostaje niewiele lub nic nie zostaje. Same popioły są w rzeczywistości fragmentami kości.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu martwisz się, co stanie się z ciałem Twojej ukochanej osoby przed kremacją lub w jej trakcie, możesz zostać wpuszczony do komory karnej w charakterze świadka. Przydatne może być również przeczytanie naszego przewodnika po tym, co dzieje się podczas kremacji, aby dowiedzieć się, jak będzie przebiegał proces.

Udostępnij: