Iniekcje ciśnieniowe

Budowa czegokolwiek to nie lada wyzwanie. Mało kto potrafi samemu chociażby postawić dom jednorodzinny od początku do końca. Na ogół robi to wiele osób. A do tego każda z nich ma określoną specjalizację. Elektryk nie musi być dobrym malarzem, a osoba znająca się na hydraulice niekoniecznie potrafi kłaść dachy. Oprócz ludzi niezwykle istotna jest także technologia, w jakiej poszczególne etapy budowy są prowadzone. W dzisiejszych czasach wiele czynności wykonuje się zupełnie inaczej niż dawniej. Takim ułatwieniem pracy każdego budowlańca są iniekcje ciśnieniowe.

To technika pozwalająca na uszczelnianie konstrukcji budowlanych, w których ubytki powstają na skutek chociażby mrozu, korozji, czy uszkodzenia struktury. Aby to naprawić, specjalna substancja uszczelniająca (np. żywice epoksydowe, czy specjalistyczne żele) wtłaczana jest do wewnątrz poprzez nawiercone otwory. Iniekcje ciśnieniowe mogą być także stosowane do wzmacniania konstrukcji budowlanych. Są także doskonałym sposobem na poprawki budowlane w miejscu, gdzie nie można odkopać, chociażby ze względu na bardzo duży koszt, fundamentów. 

Ta technologia jest relatywnie tania, gwarantuje szybki czas realizacji oraz stosunkowo małą uciążliwość. Można ją stosować w elementach kamiennych, betonowych, ceglanych, jak również przy połączeniu tych materiałów z elementami żeliwnymi, czy stalowymi.

Udostępnij: