Jak pielęgnować skórę głowy? Sprawdź 3 sprawdzone metody!

Właściwa pielęgnacja skóry głowy to sposób, by Twoja fryzura układała się idealnie, a Ty cieszyła się pięknymi i zadbanymi włosami. Jakie są zatem najprostsze sposoby, by zachwycać gęstymi włosami? 

1. Właściwe mycie. 

Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest odpowiednie mycie głowy. Woda nie powinna być zbyt gorąca, natomiast do płukania należy użyć wody zimnej. To sprawdzony sposób na zamknięcie łusek włosów. Szampon powinien być dostosowany do rodzaju włosów i powinien być łagodny dla skóry głowy, jednocześnie dobrze ją oczyszczać. 

2. Suplementy diety. 

Pielęgnacja skóry głowy to zadanie wymagające zaangażowania i wiedzy. Można również dostarczyć włosom odpowiednie składniki i minerały, które poprawią ich jakość. Zaleca się cynk i biotynę lub zestawy witaminowe przeznaczone do poprawy jakości włosów. 

3. Maseczki i odżywki. 

Po umyciu włosów należy pamiętać, by nałożyć na nie maseczkę lub odżywkę, które nadadzą włosom blask i poprawią ich strukturę. Ważne jest, by dostosować rodzaj maseczki do indywidualnych potrzeb. By pobudzić skórę głowy można poprosić fryzjera o profesjonalny masaż , co wpłynie nie tylko doskonale na nasze samopoczucie. 

Pielęgnacja skóry głowy to konieczność, by cieszyć się piękną fryzurą i zdrowymi włosami. Wystarczą niewielkie zmiany, by powyższe zalecenia wcielić w życie. 

 

Udostępnij: