Jak znaleźć wyciek wody?

Przy lokalizacji przecieku sieci wodociągowych możliwe jest również zastosowanie filtra przeciwzakłóceniowego o określonym przez użytkownika zakresie częstotliwości itp. Dość często wiele osób waha się wymienić stare rury wodociągowe na podstawie tego, że praca będzie dość drogie i trudne do wykonania. Inni, z drugiej strony, polegać tylko na swoim doświadczeniu i spróbować wymienić uszkodzone rury sami. Jednak taka praca nie zawsze kończy się sukcesem. Ogólnie rzecz biorąc, proces wymiany rur wodnych wymaga użycia specjalistycznych narzędzi i doświadczenia.

Przyczyny wycieku wody

Stare rury wodociągowe, które były eksploatowane przez dziesięciolecia bez odpowiednich napraw, są często zatkane rdzą, żużlem i innymi osadami. Wewnątrz rury znajduje się tylko niewielka szczelina, przez którą przepływa woda, w wyniku czego ciśnienie w rurze spada.

Istnieje również problem rdzy na starych rurach. Lokalizacja przecieków to temat szczególnie trudny w przypadku rur plastikowych. W wyniku rdzy powstają dziury, przez które zaczyna wypływać woda. Ściana rury staje się cienka i nie może już wytrzymać ciśnienia wody i pęka. Miejsca te są dość niebezpieczne i bardzo narażone na niebezpieczeństwo. Rury te mogą w każdej chwili pęknąć i zalać Twoje mieszkanie oraz Twoich sąsiadów.

Możliwe jest również, że lokalizacja przecieków rury mogą pęknąć po zamarznięciu wody w systemie i będzie można je znaleźć dopiero wiosną, kiedy na zewnątrz jest stosunkowo ciepło. Lód tworzy się wtedy najpierw na ścianach rury, a następnie rośnie promieniście, aż rura zostanie całkowicie pokryta lodowym korkiem. Powstanie takiego korka prowadzi do gwałtownego wzrostu ciśnienia w rurze, powodując jej pęknięcie.

Udostępnij: