Mała architektura miejska to ważny element każdego miasta

Mała architektura miejska to ważny element każdego miasta – zarówno niewielkiego, jak metropolii. Czym jest mała architektura miejska? W skład małej architektury miejskiej wchodzą takie elementy jak: różnego rodzaju kosze na śmieci, ławki parkowe i uliczne, stojaki na rowery, donice na kwiaty, a nawet siłownie zewnętrzne do ćwiczenia na świeżym powietrzu. Mała architektura miejska pomaga w organizacji życia publicznego, znacznie je usprawniając.

Mała architektura miejska powinna być wykonana z bardzo trwałych i odpornych na wiele czynników materiałów. Wynika to z faktu, iż mała architektura miejska montowana na zewnątrz musi mierzyć się ze zmienną temperaturą, opadami atmosferycznymi, a także szkodliwym dla kolorów i faktur silnym promieniowaniem słonecznym. Do tego dochodzą uszkodzenia mechaniczne, na jakie narażone są elementy małej architektury miejskiej.

Mając to na uwadze, produkty małej architektury miejskiej tworzymy między innymi z bardzo trwałych metali – ze stali nierdzewnej oraz stali cynkowanej ogniowo. Zależy nam, aby mała architektura miejska nie tylko świetnie służyła, ale również cieszyła oko. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o każdy szczegół małej architektury miejskiej i wykończyć ją w sposób estetyczny. Dzięki temu mała architektura miejska jest kompletna.

Udostępnij: