Narciarska przygoda śladem natury

Narty śladowe, nazywane popularnie śladówkami, są przeznaczone do turystyki narciarskiej i biegania rekreacyjnego. Są idealnym rozwiązaniem na trasy narciarskie z przygotowanym przez skuter śnieżny śladem, ale sprawdzą się też w terenie. I to właśnie w tej wersji zapewnią nam najwięcej emocji!

Zimowa przygoda w terenie

Narty śladowe są szersze od tradycyjnych, sportowych nart biegowych. Charakteryzują się mocniejszą konstrukcją, a ich podniesione do góry dzioby zapobiegają zapadaniu się w głębokim śniegu. W środkowej części narty mają specjalną łuskę, która wspomaga odbicie się od podłoża. Są doskonała alternatywą do coraz popularniejszych skitourów, które jednak wymagają od użytkowników bardzo dobrych umiejętności narciarskich. Na nartach śladowych świetnie poradzimy sobie na niższych pagórkach, pozwolą nam bezproblemowo poruszać się po mniej uczęszczanych, odludnych terenach poza utartym szlakiem.

Obsługa sprzętu jest banalnie prosta – wiązania i buty nie posiadają żadnych skomplikowanych elementów, nie trzeba też w żaden sposób zmieniać parametrów wyposażenia w zależności od tego czy poruszamy się pod górę, czy w dół. Chociaż narciarstwo biegowe nie jest sportem bezwysiłkowym, dają nam dużą swobodę w wyborze tempa, a co za tym idzie poziomu zmęczenia, na który jesteśmy gotowi.

Udostępnij: