Odpady styropianowe – ocieplanie budynków

Nie da się ukryć, że wyjątkowo wiele odpadów styropianowych powstaje w trakcie trwania prac powiązanych z ocieplaniem budynków. Także przy ocieplaniu niewielkich domów rodzinnych odpady styropianowe powstają w pewnej ilości, choć obecnie tego typu odpady pakuje się raczej do plastikowych worków na śmieci. Kiedyś zaś pozbywano się takowych na rozmaite sposoby, czyli także palono tuż przy rejonie prac. Metoda ta była do pewnego stopnia wygodną, ale spalanie tego tworzywa to generowanie dymu i to szkodliwego, a na dokładkę powstaje wtedy niemiły zapach.

Nowoczesne metody.

Dziś odpady styropianowe są raczej gromadzonymi w workach, czyli jeszcze w trakcie trwania prac powiązanych z ocieplaniem budynków. Następnie te worki się gdzieś magazynuje i to przez jakiś czas, a jeszcze później tego typu odpady da się przetapiać na nowe przedmioty lub potraktować te odpady specjalną chemią, która za jakiś czas zmieni je w odpady nie zaliczane do tych niebezpiecznych dla środowiska. Takie postępowanie kosztuje rzecz jasna i w tym też tkwi problem.

Inne ważne zagadnienia.

wielu z nas doskonale wie o tym, że chemia utylizująca odpady styropianowe kosztuje, bo tego typu płyny muszą być i opracowanymi i wyprodukowanymi w odpowiednich ilościach, a w tym tkwi problem bo na to potrzeba i środków finansowych i czasu.

Udostępnij: