Portale kominkowe

Wiele osób nie ma pomysłu, w jaki sposób wykonać zabudowę kominka. Zastanawiają się między konstrukcjami z żaroodpornej cegły lub kamienia, ale przerażają ich dodatkowe, związane z tym koszty. Jeżeli w dodatku budowa domu się już zakończyła i wnętrza są prawie gotowe, by się do nich wprowadzić, w grę wchodzi niechęć do kolejnych, niekoniecznie czystych prac budowlanych.

Rozwiązaniem w takim przypadku, mogą być gotowe portale kominkowe. Są one znacznie tańsze niż wszystkie sposoby zabudowy kominka, wymagające postawienia jej od podstaw. Dodatkowym plusem jest to, że są naprawdę bardzo łatwe w montażu i powinien sobie z nim poradzić nawet kompletny laik.  

Kolejną sprawą zdecydowanie na plus jest to, że portale kominkowe występują w ogromnym bogactwie gotowych kolorów i wzorów, które byłyby bardzo ciężkie do uzyskania samodzielnie. Nie potrzeba zatrudniać fachowca wykwalifikowanego w kładzeniu mozaik, na rynku dostępne są liczne mozaikowe portale. Jeżeli komuś marzy się zabudowa w stylu antycznych greckich kolumn, barokowych fantazyjnych wygięć lub pięknych motywów roślinnych, to także nie stanowi problemu. Absolutnie każdy może znaleźć właśnie to, na czym mu zależy.

Jedyną sytuacja, kiedy portale kominkowe nie są najlepszym pomysłem, to taka, kiedy komuś naprawdę zależy na prostej zabudowie ceglanej lub kamiennej, mającej w sobie jak najwięcej naturalności.

Udostępnij: