Projektowanie wnętrz w angielskim stylu wiejskim

Co oznacza dla Ciebie angielski styl wnętrza? Rustykalne wnętrza? Spokojne, nieformalne wnętrze wypełnione wygodnymi sofami i kwiatowymi nadrukami? Cóż, angielski styl hrabstwa to wszystko i wiele więcej.

Schemat kolorów

Angielski wiejski styl wymaga ciemniejszej palety kolorów niż w większości współczesnych domów. Podłogi są zwykle ciemne, przy użyciu brązów lub czerwieni, podczas gdy ściany wykorzystają wzory – szczególnie wzory kwiatowe, które są stosowane na zasłonach, poduszkach i nakryciach stołu. Skorzystaj z jesiennej palety kolorów, aby uzyskać idealny wiejski angielski styl.

Ściany

Drewno to materiał najczęściej spotykany w angielskich meblach wiejskich, stołach, krzesłach, regałach i szafkach. Używaj mosiężnych akcentów zamiast chromu i upewnij się, że sofy i krzesła są wygodne, z obiciami z aksamitu lub skóry. Niezależnie od tego, z czego wykonane są twoje meble, upewnij się, że są odporne na zużycie: najlepsze angielskie pokoje powiatowe mają „żywy” wygląd, który pochodzi z wielu lat użytkowania. Sofy to najwyższa angielska elegancja: po prostu dodaj marmurowy kominek i dębowy regał pełen książek, aby uzyskać idealny wygląd.

Ozdoby

Jednej rzeczy, której domu w angielskim stylu wiejskim nigdy nie można opisać jako „minimalistycznej”. Ozdoby i zdjęcia są w pełni eksponowane w tym stylu domu, więc przeszukaj swój lokalny rynek antyków w poszukiwaniu stołów, szafek i kredensów, które najlepiej zaprezentują twoje kolekcjonerskie przedmioty. Wygląd tutaj może być nieco zagracony, ale pamiętaj, że wygoda jest kluczem: jeśli pokój jest tak wypełniony porcelanowymi ornamentami, że boisz się przez niego przejść, posunąłeś się za daleko.

Udostępnij: