Schody granitowe. Dlaczego warto?

To nie przypadek, że naturalny granit cieszy się tak dużą popularnością jako materiał na schody. Przede wszystkim surowiec ten cechuje się wyjątkową trwałością. Schody granitowe można z powodzeniem montować zarówno wewnątrz budynków jak na zewnątrz.

Warto zaznaczyć, że schody granitowe zewnętrzne są docinane na wymiar. Z racji tego, że wykonuje się je z jednego kawałka kamienia, charakteryzują się bardzo dużą stabilnością. Granit to materiał, który bardzo dobrze znosi działanie wilgoci (niska nasiąkliwość materiału), a także wahania temperatury.Istotnym argumentem za schodami z naturalnego granitu jest łatwa obróbka tego materiału. Mimo, że kamień ten jest twardy, jego obróbka nie zalicza się do problematycznych. Dzięki temu schody granitowe mogą zostać wykończone w bardzo zróżnicowany sposób. Tym samym, możesz bez problemu dopasować estetykę schodów do fasady domu.

Jeśli zastanawiasz się nad zamówieniem schodów granitowych, weź pod uwagę zwłaszcza granit polerowany oraz płomieniowany. Te dwie formy wykończenia cechują się wysoką estetyką. Warto podkreślić, że obie mają inne właściwości użytkowe. Schody z wysokiej klasy granitu polerowanego już na pierwszy rzut oka zwracają uwagę swoim wysokim połyskiem.  Są one jednak stosunkowo śliskie, warto zatem na nich zamontować paski antypoślizgowe. W przeciwieństwie do kamienia polerowanego granit płomieniowany ma właściwości antypoślizgowe. Warto jednak pamiętać, że utrzymanie w czystości schodów płomieniowanych nie jest proste. Decydując się na schody z granitu płomieniowanego, warto od razu zakupić myjkę ciśnieniową do ich czyszczenia.

Udostępnij: