Wagi samochodowe najazdowe

Wagi samochodowe najazdowe stanowią obowiązkowe wyposażenie wielu firm, w których liczy się precyzja przy ważeniu sprzedawanego lub nabywanego towaru. Najczęściej spotykane są na skupach złomu, gdzie podłączane są zwykle do systemu informatycznego, dokładnie szacując masę złomu, jaki został dostarczony do sprzedaży.

Wagi najazdowe znajdziecie również w składach z materiałami budowlanymi, zajmującymi się sprzedażą kruszyw i innych sypkich artykułów. Dzięki automatycznemu procesowi ważenia można dokładnie oszacować ilość sprzedawanego towaru oraz wystawić dokumenty magazynowe czy fakturę VAT. Istotna jest także dokładność, jaką cechują się wagi samochodowe najazdowe. Każda z nich posiada legalizację, która jest urzędowym potwierdzeniem rzetelności pomiarów, dokonywanych na tych urządzeniach.

Jak można wykorzystać wagi najazdowe?

Wagi najazdowe są idealnym rozwiązaniem automatyzującym proces sprzedaży. Jako przykład warto podać wspomniany wcześniej skład kruszyw. Załadowany towarem samochód wjeżdża na wagę, która precyzyjnie odczytuje jego tonaż. Dane z urządzenia mogą być wydrukowane na dedykowanej drukarce lub przesłane bezpośrednio do systemu sprzedażowego, automatyzując niejako proces wystawienia faktury.

Warto także podkreślić, że wagi samochodowe najazdowe mogą drukować dodatkowy dokument, potwierdzający odczyt wagi, który jest przekazywany klientowi wraz z fakturą czy rozchodem magazynowym. Wagi najazdowe występują w wielu wersjach, dlatego też mogą być stosowane w firmach obsługujących nawet duże transporty. Wersje mobilne z kolei są doskonałym rozwiązaniem przy pomiarach tonażu pojazdów, poruszających się po drogach płatnych.

Udostępnij: