Wyjaśnienie 3 typów urządzeń do ważenia pojazdów

Pojazdy mają najróżniejsze kształty i rozmiary. To samo dotyczy sprzętu do ważenia pojazdów .

Ze względu na mnogość różnych pojazdów działających zarówno w celach konsumenckich, jak i komercyjnych, po prostu nie może istnieć jedno uniwersalne rozwiązanie.

Z tego powodu dostępna jest szeroka gama skutecznych wag do ważenia pojazdów i wskaźników masy, które pozwalają osiągać różnorodne wyniki.

Poniżej przedstawiono 3 najpopularniejsze typy dostępnych urządzeń do ważenia pojazdów oraz krótkie wyjaśnienie ich zastosowań:

1. Wagi pomostowe

Wagi pomostowe to duże platformy, na których można zaparkować szereg różnych pojazdów, a następnie zważyć.

Stanowią one idealne rozwiązanie do pomiaru masy dużych pojazdów przemysłowych, takich jak samochody dostawcze i samochody ciężarowe przegubowe, ze względu na ich solidną konstrukcję i możliwość wyboru między wersjami podszybia i montowanymi na powierzchni w zależności od preferencji i przeznaczenia.

Ten typ maszyn jest powszechny w zastosowaniach, w których masa netto pojazdów jest wykorzystywana do określenia ceny produktu, obowiązujących podatków i innych wskaźników finansowych.

Można również zainstalować opcjonalne akcesoria obsługiwane przez kierowcę, aby umożliwić wykonywanie pomiarów bez potrzeby zdalnego dostępu. Pomaga to skrócić czas związany z każdym ważeniem i umożliwia przetworzenie większej liczby pojazdów w danym okresie.

2. Podkładki do ważenia osi

Obciążniki osi , jak sama nazwa wskazuje, służą do identyfikacji ciężaru wywieranego na każdą z osi pojazdu. Na podstawie tych informacji można następnie ustalić, czy są jakieś problemy z wyważeniem, które wymagają naprawy.

Źle wyważony nacisk na oś może stanowić poważny problem dla pojazdów, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i zgodności z odpowiednimi przepisami.

Przeciążenie określonej osi samochodu może utrudnić manewrowanie pojazdem, aw poważniejszych przypadkach może nawet spowodować wypadek.

Ponadto pojazdy, które przekraczają maksymalne limity masy na swoich osiach, są narażone na kary finansowe, a nawet wezwanie do sądu, jeśli limity te zostaną przekroczone o 30% lub więcej.

Nakładki na osie mogą również pomóc zaoszczędzić pieniądze Twojej firmy, zapewniając ekonomiczną eksploatację floty i maksymalną wydajność.

Kiedy pojazd jest przeciążony, jego silnik nieuchronnie będzie wymagał większej ilości paliwa, aby ukończyć podróż na określoną odległość. Używając nakładek na oś do monitorowania i regulacji masy brutto, możesz zminimalizować związane z tym koszty paliwa i zwiększyć rentowność.

 

3. Wskaźniki wagi

Chociaż wskaźniki masy nie są w stanie zmierzyć masy samych pojazdów, są one bardzo ważnym elementem dodatkowego wyposażenia.

Wskaźniki masy służą do wyraźnego wyświetlania danych uzyskanych z wagi samochodowe na oddzielnym, specjalistycznym terminalu z segmentowymi ekranami o wysokiej rozdzielczości – z których wiele można obsługiwać po prostu dotykiem.

Wysokiej klasy wskaźniki mogą łączyć się z wieloma ogniwami obciążnikowymi jednocześnie, aw przypadku wskaźnika dotykowego 3590ETKR liczba ta może wynosić nawet 16.

To więcej niż zwykły wyświetlacz, ekrany można również dostosować do indywidualnych potrzeb – idealne do zaawansowanych zastosowań, w których podczas jednej operacji rejestrowanych jest wiele zestawów danych.

Co więcej, wiele wskaźników wagi można z łatwością zintegrować z różnymi pakietami oprogramowania, dzięki czemu ogólny proces ważenia, raportowania i analizy danych jest znacznie szybszy.

To tylko trzy z wielu typów urządzeń używanych w przemyśle wagowym do uzyskiwania dokładnych, wydajnych pomiarów ważenia.

Udostępnij: