Zalety ogrzewania nadmuchowego

Jest zima, to musi być zimno. Wiele osób zna ten kultowy tekst, ale niekoniecznie musi to być prawda. Szukając różnych rozwiązań na ogrzewanie pomieszczenia, warto jest rozważyć ogrzewanie nadmuchowe. Nie jest to najpopularniejsze rozwiązanie w domach czy też mieszkaniach, gdzie źródłem ogrzewania jest centralne ogrzewania, ale już w przypadku hal czy magazynów sprawdzi się doskonale.

Jak działa ogrzewanie nadmuchowe?

Bardzo prosto, powietrze z zewnątrz jest zasysane do urządzenia, w którym jest podgrzewane do odpowiedniej temperatury i rozprowadzane w pomieszczeniu. Działanie jest podobne do małych grzejników konwertorowych, które wymuszają obieg powietrza.

Stosując ogrzewanie nadmuchowe warto pamiętać, że temperatur powietrza osiąga około 45 stopni Celsjusza i ogrzewanie na wyższą temperaturę będzie nieekonomiczne. Dobrym pomysłem będzie połączenie pompy ciepła z ogrzewaniem nadmuchowym. Dzięki temu będzie można znacznie ograniczyć koszty zużytej energii.

Czy warto montować ogrzewania nadmuchowe w domu?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Ten rodzaj ogrzewania wymaga zazwyczaj zastosowania specjalnych kanałów, którymi rozprowadzane jest ciepła powietrze. Rozwiązanie takie możemy rozważyć, ale najlepiej jest je wprowadzić w życie na etapie projektowania i budowy nowego domu.

 

Udostępnij: