Jak bezboleśnie golić miejsca intymne?

Golenie to najszybsza i najtańsza metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia, bez względu na to w jakim miejscu na ciele się ono znajduje. Jak skutecznie golić miejsca intymne, by uniknąć uczucia dyskomfortu?

Golenie bez podrażnień!

Kwestia golenia miejsc intymnych to bardzo indywidualna sprawa, jeśli decydujemy się na nie, warto wiedzieć jak to robić, by uniknąć podrażnień i uzyskać najlepszy efekt. Miejsca intymne można golić maszynką elektryczną lub z ostrzem (jednorazową lub z wymiennymi wkładami). Choć sama czynność golenia jest prosta i szybka, a pierwsza z metod jest w zasadzie bezbolesna jeśli korzystany z dobrego sprzętu, to golenie miejsc intymnych maszynką z ostrzem wymaga uwagi i odpowiedniego przygotowania skóry.

Bez względu na to jaką maszynkę wybierzemy, aby uniknąć podrażnień i uzyskać idealnie gładką skórę, musimy przede wszystkim pamiętać by golenie wykonywać na mokro. Sucha skóra jest bardziej podatna na podrażnienia i skaleczenia. Choć większość z maszynek jednorazowych posiada nad ostrzem nawilżający pasek ułatwiający golenie, to nie zaszkodzi zaopatrzyć się w kosmetyk który dodatkowo zadba o naszą skórę. 

Golenie miejsc intymnych ułatwiają specyfiki zapewniające poślizg maszynce i nawilżające – balsamy, żele i pianki, a także mydła. Pamiętajmy, że najlepszy efekt uzyskamy goląc „z włosem” a nie „pod włos”. Ta technika pozwoli zminimalizować ryzyko zacięcia i zapewni nam gładką skórę bez podrażnień.

Udostępnij: