Obudowy studni głębinowych
Obudowa studni głębinowej to – wbrew pozorom – nie tylko estetyczne i funkcjonalne wykończenie zbiornika. Element ten pełni bardzo ważną funkcję zabezpieczającą zarówno wnętrze studni, jak i urządzenia znajdujące się na jej powierzchni. Musi więc cechować się wyjątkową odpornością i stabilnością.
Obudowy studni wykonywane są najczęściej z PCV. Na wybór surowca największy wpływ ma środowisko, w jakim obudowa będzie instalowana. Wilgoć oraz zmienne warunki atmosferyczne sprzyjają korozji i niszczeniu obudowy. Dlatego też korzysta się z wysokiej jakości materiałów syntetycznych, które doskonale radzą sobie w niesprzyjających warunkach.
Obudowy studni
Jak wspomnieliśmy obudowy studni pełnią bardzo ważną funkcję ochronną. Zabezpieczają urządzenia umieszczone bezpośrednio w koronie studni, dlatego też niezwykle istotne jest, aby wykonane były w sposób solidny i trwały. Gwarantuje to z pewnością materiał, o którym pisaliśmy wcześniej oraz właściwy ich montaż.
Studnia obudowa zainstalowana nieprawidłowo może spowodować nie tylko uszkodzenie sprzętu, ale także zabrudzenie wody w zbiorniku. To bowiem druga funkcja obudowy, jaką jest zabezpieczanie wody przed dostawaniem się do niej liści, śmieci czy kamieni. Warto więc wybierać rozwiązania sprawdzone, decydując się również na wykwalifikowanego wykonawcę, który prawidłowo zainstaluje obudowę studni głębinowej.
Własne ujęcie wody w niektórych lokalizacjach jest koniecznością, z uwagi na niedostępność sieci wodociągowej. Wykonując odwiert i przygotowując zbiornik do eksploatacji, nie można zapominać o właściwej obudowie studni głębinowej, która powinna odpowiadać najwyższym standardom jakościowym, zarówno w zakresie jej wykonania, jak i montażu.