Stoły warsztatowe – czym się kierować przy ich wyborze?

Odpowiednia, komfortowa przestrzeń robocza stanowi niezbędny element wyposażenia każdego warsztatu. Sprawdza się podczas montowania części lub wykonywania napraw. Podpowiadamy, jak wybrać funkcjonalne stoły warsztatowe.

Stoły warsztatowe – solidność i funkcjonalność

Stoły warsztatowe znajdą zastosowanie w różnego rodzaju miejscach. Mogą to być: serwisy samochodowe, stolarnie, tapicernie, magazyny lub zakłady produkcyjne. Ich wybór musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Wymiary stołu mają umożliwiać komfortową pracę i swobodne poruszanie się po warsztacie. W przypadku dużych metraży sprawdzą się rozbudowane modele o większych gabarytach. Właściciele niewielkich warsztatów powinni postawić na mniejsze stoły z dodatkowymi pojemnikami lub szufladami.

Wybierając stoły warsztatowe należy wziąć pod uwagę materiał, z którego zostały wykonane. Dużą popularnością cieszą się modele z metalu. Cechują się bardzo wysoką trwałością i odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Osoby preferujące klasyczne rozwiązania mogą postawić na stoły do warsztatu wykonane z drewna. W takim przypadku liczy się jego gatunek. Powinno być twarde i wytrzymałe na trudne warunki pracy. Do warsztatów ślusarskich należy wybierać modele z imadłem, które daje dodatkową stabilizacje w czasie obróbki metalu.

Udostępnij: