Rura do studni

Rura do studni jest jednym z najważniejszych elementów. Dzięki niej można z powodzeniem wydobywać wodę ze studni zbudowanej na własnej posesji. Istotną kwestią jest jednak dobranie dobrej jakości materiałów oraz wspomnianej rury, co pozwoli na uniknięcie wielu problemów.

Średnica rury od studni do domu

Warto wiedzieć, że każda rura do studni powinna mieć odpowiednią średnicę. Musi ona bowiem umożliwiać wprowadzenie do środka rury ssawnej wraz z zaworem zwrotnym. Należy wiedzieć, iż zazwyczaj średnica rury wynosi około 100-125 mm. Jest to wystarczająca średnica do zasilenia niewielkiego obiektu, na przykład domu jednorodzinnego.

Należy pamiętać, że rura do studni powinna być ze stali. Niezbyt dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na pomarańczową rurę kanalizacyjną lub też rurę PCV ponieważ mogą one nie zapełniać odpowiedniej szczelności. Dobrym wyborem są rury stalowe, które zapewniają dokładne i wyjątkowo szczelne połączenie ze sobą. Co więcej, rura osłonowa powinna być umieszczona w pierwszym odcinku studni, który jest narażony na różnego rodzaju usterki. Podczas wybierania odpowiednich produktów warto kierować się specyfikacją studni a także doradzić się specjalisty, który pomoże dopasować odpowiednią rurę, która zapewni bezpieczeństwo. Dobrym pomysłem jest doradzić się specjalisty w sklepie, który zna asortyment i wie, jakie są cechy charakterystyczne danych produktów.

Udostępnij: